تبلیغات
عروس زیبای ادبیات - به نام خداوند جان و خرد

به نام خداوند جان و خرد

به نام خداوند جان و خرد       کزین برتر اندیشه برنگذرد


پا به سن نگذاشته ام ،‌ نوجوان هم نیستم ، در سنین میانسالی به سر می برم .
دنیا را زیباتر از آن می بینم که حتی یک بار هم لعنتش کنم . زندگی را دوست دارم و با تمام وجود عاشق زنده بودنم . اگر دلم زنده تر باشد که دیگر چه بهتر ! زنده دلی یعنی مشتاق تغییر بودن ، یعنی هربار بتوانی اتفاقات را با دید تازه و جدید ببینی ، هربار به روی روزمرگی ها بخندی و مشتاق دیدنشان با نگاه جدید باشی . دنیا پر از سختی هاست . اما « ان مع العسر یسری » ...اگر خداوندم گفته که پس از هر سختی ، آسانی است ، پس چرا سختی ها را با توکل بر او پشت سر نگذارم . سختی ها و شادی ها و کار و استراحت ... همه جزوی از نعمتی است به نام « زندگی » که پروردگارم به من هدیه کرده است . فقط امیدوارم آن را به بهترین نحو و پربار بگذرانم و روزی نیاید که افسوس بخورم که : « چه حیف شد که در فلان ساعت آن کار را انجام ندادم » .
در تمام مطالعاتم ، ادبیات را - چه ادبیات کشور خودمان و چه کشورهای دیگر - دریچه ای به سوی بهتر دیدن و رشد همه جانبه در روحیاتم دیده ام . هم دیده ام و هم تجربه کرده ام . من حتی از ادبیات کودکان شروع کرده ام تا مبادا چیزی را در مراحل رشدم جا گذاشته باشم ! در داستان های کودکان و نوجوانان ، داستان های نویسنده های خارجی برایم جذاب تر بوده و نویسنده های ابرانی کمتر توانسته اند در جذاب نمودن داستان هایشان موفقیت به دست آورند .البته تعدادی هستند و من هم می خوانم کتاب هایشان را . دیگر کتاب های رمان هم که غوغایی در درون برپا می کند .باید تجربه کنید و لمسش کنید تا لذت آن را درک کنید .
اسم وبلاگ را به خاطر این « عروس زیبای ادبیات » گذاشته ام که یادگاری است از یک استاد ارجمند در کلاس های درس دانشگاهی . به هنگام تدریس « ادبیات کودکان » که این گونه آغاز کرد : 
بیایید پرده از چهره ی عروس زیبای ادبیات برداریم .... توصیفش به دل نشسته و به یادگار در خاطرم مانده بود .معنی حرفش را بعد از خواندن کتاب های ادبیات جهان درک کردم . به امید این که نوشته هایم در این وبلاگ مفید و خواندنی واقع شوند .


برچسب ها: شروع وبلاگ، عروس زیبای ادبیات، ادبیات جهان،

[ یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 ] [ 12:03 ق.ظ ] [ م. قاصدک ]

[ نظرات() ]